Абітурієнту - 2015

Рейтинг вищих навчальних закладів України у 2014 році

За результатами  рейтингу свої провідні позиції підтверджує Київський національний університет ім. Шевченка, що посів перше місце. Високі показники підтверджують Київський політехнічний інститут та Харківський національний університет ім. Каразіна.

Визначено дати проведення тестів ЗНО у 2015 році

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році відбудеться у червні 2015 року, а загальнообов’язкове тестування випускників шкіл з української мови і літератури у квітні.

Відповідно до календарного плану проведення ЗНО, що затверджений Міністерством освіти і науки, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 3 червня тестом з французької мови та завершиться 26 червня тестуванням з хімії. За цей період, випускники шкіл 2015 року, а також минулих років, які вирішать продовжити здобуття освіти у вищих навчальних закладах, матимуть можливість скласти від одного до трьох з 11 запропонованих тестових предметів.
Загальнообов’язковий тест з української мови і літератури буде проведено 24 квітня. Результати тестування, які одночасно зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи, будуть оголошені до 15 травня.
До 20 травня школи отримають від Українського центру оцінювання якості освіти відомості з результатами державної підсумкової атестації з української мови своїх випускників.

Затверджено Умови прийому на навчання до ВНЗ України в 2015 році

Відповідний наказ МОН від 15.10.2014 № 1172 розміщений на офіційному веб-сайті Міністерства.

Керівникам вищих навчальних закладів усіх форм власності і підпорядкування під час затвердження власних правил прийому необхідно забезпечити дотримання вимог Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році. В умовах зазначено вимоги до рівня освіти вступників, правила прийому до вищого навчального закладу, строки та порядок прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання та інше.

Докладніше з умовами прийому до ВНЗ можна ознайомитись ТУТ.

Інфоргафіка щодо вступної кампанії. Як формуватиметься конкурсний бал вступника?

У 2015 році вступ до ВНЗ проходитиме за процедурою, визначеною новим законом «Про вищу освіту». Попри те, що загальна структура конкурсного відбору не змінюється, на майбутніх абітурієнтів чекає ряд особливостей.

Як і в попередні роки, конкурсний бал абітурієнтабуде формуватися з результатів зовнішнього незалежного оцінювання,результатів творчих чи фізичних випробувань (якщо це визначено у правилах вступу) та балу атестату. Нікуди не зникли і додаткові бали за перемогу у Всеукраїнській олімпіаді чи у конкурсі-захисті наукових робіт Малої академії наук. Також вступникам нараховуватимуться бали за довузівську підготовку.Щодо новацій:

1.      До кожної зі складових конкурсного балу – результатів ЗНО, творчих та фізичних випробувань табалів шкільного атестату –  застосовуватимуться вагові коефіцієнти. Фактично такі коефіцієнти є показниками того, який з компонентів загального конкурсного балу є найважливішим при вступі до конкретного вищого навчального закладу.

2.      Сертифікат ЗНО тепер діє лише один рік. Тобто, якщо випускники минулих років захочуть скористатися при вступі результатамитестування попередніх років, їхні документи не зарахують у Приймальній комісії.

3.      Результати усіх творчих та фізичних випробувань обраховуватимуться як середнє арифметичне за всі етапи, яких не може бути більше трьох. Таким чином, сума балів за творчі конкурси не буде перевищувати 200.

Бал атестату зі школи теж враховуватиметься, причому він знову переводиться у двохсотбальну шкалу. Однак, вага атестату є значно меншою, аніж решти компонентів конкурсного балу, тому не варто поспішати із звинуваченнями на предмет того, що знову оцінки у школі купуватимуться.