Від загальноосвітньої школи до гімназії
1989р. -  загальноосвітня школа №163
1996р. - середній  загальноосвітній навчально-виховний комплекс №163
2005р. – Харківська гімназія №163 Харкывської міської ради Харківської області

Керівники:
З дня заснування до 26.08.2012 гімназію очолювала Соловйова Людмила Михайлівна.
З 27.08.2012 по 02.01. 2013 директором гімназії працювала Ткачова Олена Олексіївна
З 11 березня 2013 року директор Харківської гімназії № 163 - Тарасова Валентина Георгіївна

Наші традиції:

1 Вересня

З року в рік ми підтримуєм добру традицію зустрічати 1 вересня. Цей день є початком радісного свята для кожного з нас. Зустріч зі школою, вчителями, друзями. На це свято приходить багато гостей. Звучать привітання, виступи учителів, батьків.Для учнів 1 вересня знаменує початок досягнення нових знань і підкорення нових шкільних вершин. Для когось цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, він прокладе межу між дитинством, шкільними роками і дорослим життям. А для когось свято першого дзвоника буде першим у житті. Новий навчальний рік буде першим. Перший дзвоник, який покличе на перший урок, і перша вчителька, яка поведе за руку у країну знань. Усе буде вперше для наших школярів для наших першокласників.

День учителя

Традиційний концерт - подарунок учителям, який готують усі учні, виставка композицій "Золота осінь".

Прощавай, Букварику!

Свято для першокласників. Це традиційне сімейне свято, на якому першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником - Буквариком. До цього свята готуються всі: першокласники показують, чому вони навчилися та представляють веселу Абетку; старшокласники вітають молодших школярів та розповідають про нових друзів: підручники "Читанка", "Рідна мова". Батьки пишаються своїми дітьми та фіксують це свято на фотоплівку для історії.

День Відкритих дверей

У нашій школі існує ще одна традиція. У цей день до школи на уроки та на виховні заходи запрошуються батьки та представники громадськості.

Новорічний карнавал

Це довгоочікуване та улюблене свято. Для молодших школярів проводиться веселий бал-маскарад, на якому діти співають, танцюють, читають вірші, представляють свої костюми і, звичайно, отримують призи та подарунки від Діда Мороза і Снігуроньки.

А старшокласники готують святковий концерт "Всі зірки - до нас на Новий рік!", після якого розважаються на дискотеці.А наступного дня настають зимові канікули.

Конкурс-огляд строю і пісні

У Харківській гімназії №163 вже стало доброю традицією кожного року до Дня Перемоги проводити огляд-конкурс стройової пісні.

Свято останнього дзвоника та випускний вечір

Це традиційне свято завжди проходить урочисто і водночас душевно. Лунає величний Гімн України, вноситься Державний Прапор України і звучать теплі і добрі слова привітань гостей, учителів, батьків. На цьому святі кращі учні нагороджуються грамотами, дипломами за участь в олімпіадах, в роботі МАН, у шкільному житті.
ВИПУСКНИЙ ВЕЧІР
Промайнув навчальний рік, наче комета на небосхилі, закінчилися випускні іспити -  і ось він, довгоочікуваний випускний вечір. Атестати вручені, випускників вітають почесні гості, директор школи, вчителі, батьки. Потім розпочинається остання шкільна дискотека, після якої випускники ідуть зустрічати світанок свого нового дорослого життя!